Od zdrowego materiału po zdrowy dom!

 

Leca® KERAMZYT to lekkie kruszywo otrzymywane w procesie wypału glin pęczniejących. Ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i akustyczne, a także wysoką paroprzepuszczalność. Cechy te sprawiają, że wyroby z keramzytu są doskonałym budulcem, wykonane z nich damy, tak jak sprawdzone na przestrzeni wieków budynki z cegły, są trwałe, zdrowe i komfortowe w użytkowaniu.

Ściany i stropy z keramzytobetonowych pustaków mają wysoką termoizolacyjność, skutecznie chronią przed mrozem, upałem i hałasem, a także swobodnie odprowadzają parę wodną na zewnątrz budynków, dzięki czemu nie dochodzi do ich zawilgocenia*. Wpływa to pozytywnie na izolacyjność termiczną, bo, jak wiadomo, tylko suchy materiał jest dobrym izolatorem przed zimnem.

 1

Wszystkie zalety Leca® KERAMZYTU „dziedziczą” produkowane na jego bazie wyroby Leca® BLOK i wybudowane z nich domy. Kompleksowy system budowy domów Leca® BLOK tworzą: elementy ścienne, stropowe, nadproża, system wentylacyjny i kominowy, izolacje podłoży, stropów i ścian fundamentowych. Wyroby z keramzytu mają najwyższą paroprzepuszczalność spośród wszystkich dostępnych na rynku materiałów służących do wznoszenia ścian.

Ciepły, suchy dom

Film przedstawia eksperyment przeprowadzony na placu budowy. Przyszły inwestor porównuje dostępne, popularne materiały budowlane pod kątem zatrzymywania wilgoci i utraty walorów termoizolacyjnych.

 Leca DOM – artykuły:

Nasz cichy dom
Bloczki i pustaki z keramzytobetonu
Od gliny do keramzytu
Sucha ściana z keramzytobetonu
Zdrowe i ciepłe budowanie…
Ciepły, suchy dom

 

 

więcej na: www.lecadom.pl